Pierwszy wpis na blogu – rusza moja strona o digital marketingu

Dzień dobry! Witam Cię na mojej stronie. Jest 1. czerwca 2021 roku i tą datą rozpoczynam małą przygodę. Postanowiłem stworzyć blog o ogólnie pojętym marketingu internetowym. To mój pierwszy wpis, w którym pokrótce przedstawiam siebie oraz przesłanki, które skłoniły mnie do uruchomienia tej witryny.

Moją główną motywacją do założenia tej strony jest znalezienie pracy w obszarze digital marketingu. Parę ładnych lat temu pracowałem w branży SEO i pomyślałem, żeby zawodowo wrócić do tej dziedziny. Na razie nie wybieram konkretnej specjalizacji; być może uda się pracować przy pozycjonowaniu stron www, choć ciągnie mnie również w obszary powiązane z SEO, np. analitykę internetową.

Uważam, że prowadzenie własnego bloga branżowego pomoże mi w znalezieniu pracy. Prowadzenie bloga oznacza dla mnie przede wszystkim zdobywanie nowej wiedzy. I tą wiedzą pragnę dzielić się z Tobą, Drogi Czytelniku. A chyba najlepszym sposobem na utrwalenie nowo poznanych informacji, jest ich przedstawienie innej osobie. Jeżeli jesteś w stanie coś komuś wytłumaczyć, to znaczy, że to umiesz. Przypomina mi się przy tym znana myśl Einsteina:

Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić – to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz.

Nie zdobywam wiedzy zupełnie od podstaw, traktuję to raczej jako przypomnienie i aktualizację posiadanych wiadomości. W końcu, aby być dobrym w te klocki, trzeba zawsze być na bieżąco, a za mną ładnych parę lat przerwy. Na blogu chcę poruszać ciekawe tematy, które pozwolą mi na budowanie marki osobistej. Wierzę, że mam potencjał do bycia specjalistą w tej branży i poprzez tego bloga na pewno chciałbym to jakoś zakomunikować światu 🙂

Jak powinien wyglądać pierwszy wpis na blogu?

Może nie jestem specjalistą od pisania blogów, ale w pierwszych wpisach mam już pewne doświadczenia. Kilkukrotnie przystępowałem do różnych własnych projektów i wiele z nich zostało zakończone właśnie po pierwszych artykułach.

Dobrze napisany pierwszy wpis blogowy o niczym przecież nie świadczy. Moim zdaniem nie należy przykładać mu wielkiej wagi. Czas na przywitanie się z czytelnikami przyjdzie później, jak już blog (mam nadzieję, że również i marketingnalinii.pl) nieco się rozwinie i zyska popularność. Wątpliwe jest, by pierwszy artykuł trafił od razu na jakiś czytelników. Bloga buduje się zawartością merytoryczną konkretnych wpisów.

Tak więc czas już na zakończenie tego artykułu. Pierwszy wpis na stronie zaliczony, teraz trzeba przejść do pracy.

Jeszcze kilka informacji o autorze

Mam na imię Wojtek. Jak już wspomniałem pracowałem kiedyś w branży SEO w jednej z łódzkich agencji, a później jako freelancer. Ogólnie miło wspominam ten czas, choć wydawało mi się, że do tego obszaru już nie wrócę. Ale życie potoczyło się inaczej…

Teraz jest to nieistotne, kiedyś Ci o tym opowiem. Mój cel znasz – wierzę, że blog przybliży mnie do otrzymania dobrej pracy w digital marketingu.

Leave a Reply